Trendy w architekturze – wywiad wideo z Nathalie de Vries

Oficjalne otwarcie Bałtyku – nowego budynku biurowego w Poznaniu, który natychmiast po wzniesieniu stał się punktem orientacyjnym stolicy Wielkopolki – było okazją do spotkania i rozmowy z wyjątkową i cenioną na całym świecie architektką Nathalie de Vries.

Wywiad wideo z Nathalie de Vries składa się z dwóch części. W pierwszym odcinku Nathalie opowiada o nowym budynku biurowym Bałtyk, który na początku czerwca br. został oficjalnie otwarty w Poznaniu. Na jego przykładzie wyjaśnia, czym według niej i jej współpracowników z holenderskiej pracowni MVRDV jest zrównoważona architektura.

Nathalie de Vries, dyrektorka i współzałożycielka pracowni architektonicznej MVRDV. Nathalie osobiście kierowała pracami nad projektem poznańskiego biurowca Bałtyk.

Ponadto w pierwszym filmie Nathalie zdradza, z czego jest szczególnie zadowolona w realizacji Bałtyku, a co już by w nim przeprojektowała. Na koniec tej części wywiadu słynna architektka wyjawia, jakie jest jej największe zawodowe marzenie.

https://www.youtube.com/watch?v=Cd_JnOQKXyE

W drugiej części wywiadu Nathalie de Vries odpowiada na pytania o trendy w architekturze widoczne w różnych miejsach świata: budynki obficie pokryte roślinnością i wieżowce budowane z drewna. Na zakończenie Nathalie poleca najlepsze jej zdaniem czasopismo poświęcone trendom w architekturze.

https://www.youtube.com/watch?v=h8Ys2FTmeJ0

 

Zdjęcia i filmy: TrendNomad.com.

 

Doceniasz pracę, którą włożyłem w przygotowanie wywiadu wideo z Nathalie de Vries? Może chcesz postawić mi za ten materiał symboliczną kawę? Gdziekolwiek jesteś, możesz mi przekazać dowolną kwotę ze swojego konta PayPal lub karty kredytowej.

Wszystkie zebrane darowizny przeznaczam na finansowanie wyjazdów na targi, festiwale i konferencje o dizajnie i nowych technologiach – to na nich odkrywam tematy opisywane na blogu. Aby dokonać bezpiecznej transakcji, wystarczy kliknąć znajdujący się niżej przycisk. Dziękuję za wsparcie, odwdzięczę się kolejnymi materiałami na tematy, których nie znajdziesz w innych mediach.

Polecane artykuły