Uduchowiona przyroda

Animizm to wiara w posiadanie przez ludzi, zwierzęta, rośliny i zjawiska przyrody pierwiastka niematerialnego – duszy. To właśnie ten pierwotny system wierzeń stał się tematem wystawy dizajnu kuratorowanej przez słynną obserwatorkę trendów Lidewij Edelkoort.

Wystawa pt. „Animizm” odbyła się na targach Formex w ramach festiwalu Summer Design Week 2019 w Sztokholmie pod koniec sierpnia br. Ekspozycja została podzielona na osiem części: „Pióro”, „Zwierzęta”, „Kamyk”, „Muszla”, „Fala”, „Księżyc”, „Strąk” i „Gałązka”. Oto dokładna fotorelacja z tego wydarzenia.

 

Pióro

 

Zwierzęta

 

Kamyk

 

Muszla

 

Fala

 

Księżyc

 

Strąk

 

Gałązka

 

Twórcy wystawy

 

Zdjęcia: Michał Mazur/TrendNomad.

Podoba Ci się fotorelacja z wystawy ze Sztokholmu? Może chcesz postawić mi za ten materiał symboliczną kawę? Gdziekolwiek jesteś, możesz mi przekazać dowolną kwotę ze swojego konta PayPal lub karty kredytowej. Wszystkie zebrane darowizny przeznaczam na finansowanie wyjazdów na targi, festiwale i konferencje o dizajnie i nowych technologiach – to na nich odkrywam tematy prezentowane na blogu i w mediach społecznościowych. Aby dokonać bezpiecznej transakcji, wystarczy kliknąć znajdujący się niżej przycisk. Dziękuję za wsparcie.

Polecane artykuły