W punkt

Dobra wiadomość dla zapracowanych i często podróżujących właścicieli zwierząt, którzy chcieliby, by ich koty i psy miały więcej okazji do zabawy, gdy przebywają same w domu: na rynku pojawiło się urządzenie Petcube Camera, które umożliwia obserwowanie domowych zwierząt i bawienie się z nimi bez względu na to, gdzie w danym momencie znajduje się ich właściciel.

Petcube Camera to przede wszystkim niewielka, szerokokątna kamera, która po podłączeniu do wi-fi umożliwia oglądanie na żywo obrazu z domu w jakości HD na smartfonie z zainstalowaną aplikacją Petcube z każdego miejsca na świecie i w dowolnym czasie. Urządzenie i mobilna aplikacja umożliwiają nie tylko obserwowanie zwierząt, lecz także – dzięki wbudowanym głośnikowi i mikrofonowi – mówienie do nich i słyszenie ich. Ale to nadal nie wszystko.

https://www.youtube.com/watch?v=B6A5AnPFrMw

Jedną z najważniejszych funkcji Petcube Camera jest zdalna zabawa z kotem lub psem z wykorzystaniem wbudowanego w urządzenie lasera (jak wiadomo, zwierzęta uwielbiają ganiać za poruszającym się punktem) sterowanego przez mobilną aplikację.

Dzięki urządzeniu Petcube Camera właściciele psów i kotów mogą być o nie spokojni i się z nimi bawić nawet wtedy, gdy zwierzęta przebywają same w domu.

To, jak działa Petcube Camera, wyjaśnia Andrey Klen, dyrektor ds. operacyjnych firmy Petcube, w wywiadzie udzielonym TrendNomad.com. Zachęcam do obejrzenia nagrania.

https://www.youtube.com/watch?v=Ab_S6UOeVqA

Podczas zdalnego obserwowania zwierząt i bawienia się z nimi właściciele mogą robić im zdjęcia i od razu publikować fotografie wykonane kamerą Petcube w mediach społecznościowych. Można również udzielić dostępu do streamingu członkom swojej rodziny, przyjaciołom i wybranej społeczności, wskazując jeden z trzech poziomów prywatności.

https://www.youtube.com/watch?v=BvuxBFlaRMU

Najważniejszą cechą opisywanej kamery jest jednak to, że nawet te osoby, które nie mają psa ani kota czy swojego urządzenia Petcube, mogą obserwować zwierzęta przebywające w schroniskach w różnych miejscach na świecie i bawić się z nimi. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację na urządzenie mobilne działające na systemie iOS lub Android, założyć darmowe konto i rozpocząć zdalną zabawę ze zwierzętami, sterując laserowym wskaźnikiem. Jeśli któregoś zwierzaka pokochamy wyjątkowo mocno, możemy skontaktować się z danym schroniskiem i zaadoptować wybranego psa czy kota.

Petcube_Camera_Android

Realizację projektu Petcube Camera sfinansowano ze środków zgromadzonych w kampanii crowdfundingowej przeprowadzonej z sukcesem w 2013 r. Celem założycieli było 100 tys. dol., a zebrano aż 251 tys. dol. Pierwsze dostawy zrealizowano w grudniu 2014 r. W 2015 r. Petcube Camera weszła do sprzedaży w największych sieciach handlowych w Stanach Zjednoczonych oraz trafiła na rynki krajów Unii Europejskiej.

Petcube Camera IFA credits Trend Nomad
Andrey Klen, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Petcube. Andreya poznałem na targach elektroniki konsumenckiej IFA 2015 w Berlinie. Fot.: Trend Nomad

Siedziba firmy Petcube znajduje się w San Francisco, jej biura mieszczą się w Kijowie, a produkcja odbywa się w Shenzhen. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Petcube Camera, możesz je przesłać bezpośrednio do Andreya Klena, dyrektora ds. operacyjnych w firmie Petcube, na adres klen@petcube.com.

www.petcube.com

Spodobał Ci się artykuł? Postaw mi za niego kawę. Możesz przekazać mi dowolną kwotę ze swojego konta PayPal lub karty kredytowej. Wszystkie darowizny przeznaczam na finansowanie wyjazdów na targi, festiwale i konferencje o dizajnie i nowych technologiach – to na nich odkrywam tematy opisywane na blogu. Aby dokonać bezpiecznej transakcji, wystarczy kliknąć znajdujący się niżej przycisk. Dziękuję za wsparcie, odwdzięczę się kolejnymi materiałami.

Polecane artykuły