Chętnie dzielę się informacjami zdobytymi na targach, festiwalach, konferencjach i wystawach o dizajnie i elektronice konsumenckiej (od 2013 r. każdego roku odwiedzam ok. 25-30 wydarzeń odbywających się w Europie, Azji i Ameryce Północnej), a także własnymi wnioskami wyciągniętymi z obserwacji trendów. To moja praca i pasja. W ramach prowadzanie swojej firmy, świadczę niżej wymienione usługi.

Trendwatching – indywidualne doradzwo dla firm
1. Konsultacje w zakresie trendów w dizajnie i nowych technologiach. Wskazanie kierunków zmian, które będą miały wpływ na działalność danego przedsiębiorstwa, poparte przykładami znalezionymi i sfotografowanymi przeze mnie w wielu miejscach świata.
2. Analiza obecnej oferty Klienta, wskazanie możliwych obszarów rozwoju i przedstawienie pomysłów na zagospodarowanie nisz rynkowych (jako uzupełnienie punktu nr 1).
3. Przygotowanie podsumowań z targów, festiwali i konferencji wskazanych przez Klienta.

Moimi Klientami są m.in. biura projektowe (produkty, architektura wnętrz), małe, średnie i duże przedsiębiorstwa produkujące wyposażenie wnętrz, akcesoria, kosmetyki czy firmy związane z nowymi technologiami i telekomunikacją. Zakres zagadnień zawartych w prezentacjach i czas trwania każdego spotkania dopasowuję do potrzeb każdego Klienta.

Dziennikarstwo – wystąpienia publiczne i współpraca z mediami
1. Wykłady o trendach w dizajnie i nowych technologiach. Znakomicie czuję się na scenie będącej częścią targów, festiwalu, konferencji, spotkania prasowego etc.
2. Przeprowadzanie wywiadów na scenie i moderowanie paneli dyskusyjnych na tematy związane z dizajnem, technologiami i innowacjami.
3. Przeprowadzanie wywiadów z ekspertami do prasy i mediów internetowych.

Wszystkie zlecenia wyceniam indywidualnie. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, wystawiam faktury VAT. Nie rozliczam się w barterze.

Na swoim blogu, w mediach społecznościowych i w prezentacjach nie zamieszczam tekstów sponsorowanych, reklam ani żadnych treści zawierających odpłatne lokowanie produktów. Wszystkie teksty, zdjęcia i filmy, które publikuję w swoich kanałach są wolne od sponsoringu.

Moje zamiłowanie do śledzenia trendów, ilość wkładanej w to pracy i liczbę odwiedzanych targów, festiwali, konferencji i wystaw oddaje moje konto na Instagramie. Zdjęcia to jednak tylko próbka – za wieloma fotografowanymi obiektami i miejscami kryją się historie, których nie widać gołym okiem. Chętnie opowiem zarówno o nich, jak i o wielu innych trendach, które w niedalekiej przyzłości będą miały wpływ na decyzje zakupowe konsumentów i działalność przedsiębiorstw.

Zapraszam do współpracy. Jestem dostępny pod telefonem i mejlem: +48 605 421 271, michal@trendnomad.com.